czwartek, 6 lutego 2014

TajemnicaW gruncie rzeczy to niewygodne brzemię. Dla jednych jest darem, dla innych  - kamieniem, który zaczyna dotkliwie uwierać w najmniej oczekiwanym momencie. Uciążliwą znajomością faktów niedostępnych dla innych.

************
Każdy z nas żyje z jakąś tajemnicą. Swoją lub cudzą. Mniej lub bardziej strzeżoną i tajemniczą właśnie. Ważną. Wiedza, komu ją powierzyć, jest wypadkową doświadczeń, doznanych wcześniej przykrości i rozczarowań. Strachu o umiejętność dochowania sekretu.  Sęk w tym, że  nie zawsze sprawdza się w 100 %. Liczba powtórzeń i eksperymentów nie jest miarodajna  - zbyt dużo zmiennych, które nie gwarantują pozytywnego wyniku. Nawet w przypadku dobrze przygotowanego przez życie wzoru. Dla mnie - jest pieczęcią zamieniającą znajomość w głębszą zażyłość. Taką  na zawsze. Na zgodę i nie - zgodę. Testem lojalności. Wielkim zobowiązaniem ( się ) - do milczenia. Nic chyba bardziej nie zbliża ludzi, niż wspólny sekret.


 Ja też żyję z tajemnicą. Swoją i nie - swoją.  Ważną, choć wcale nie mroczną. Pamiętacie z dzieciństwa te mniej ważne sekrety ? Pamiętacie kolorowe szkiełka, które skrywały zerwane listki, źdźbła trawy, główki kwiatów lub wielobarwne papierki ? Miejsce ich zakopania pokazywało się w zaufaniu ( " .... pamiętaj, tylko nie mów nikomu ! ... " ), a po kilku godzinach wiedziały o tym wszystkie dzieciaki. "Papużko, papużko - powiedz mi coś na uszko. Nie powiem ci, boś ty plotkarz, powtórzysz każdemu, kogo spotkasz !"
  
Wy też macie swoje tajemnice ? Pozdrawiam - M.
**************************************

Lenistwo na całego ... ! Czego nie zrobię dziś, nadrabiam następnego dnia ; ) Odsypiam. Mam czas na przeglądanie, wertowanie, szukanie. Wreszcie też będę mogła odwiedzić wiele z Was, bo w codziennej gonitwie nie jest to, niestety, możliwe ! I jak tu nie lubić takiego stanu rzeczy ? Ja lubię. I to bardzo ...

33 komentarze:

 1. Oj Miła - pewnie, że mam tajemnicę - tylko moją, czasami boli, czasami uwiera, czasami niesie radość i przyjemność. Ale przemienność tych uczuć i emocji jest nieodgadniona. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życie bez tajemnic jest ... mało tajemnicze ;) Ale zdecydowanie najlepsze są te sekrety, które - jak piszesz - niosą radość i przyjemność. Oby takich było jak najwięcej ! Pozdrawiam - M.

   Usuń
 2. ... tajemnice ... mam, a jakże ... na całe szczęście nie są to sekrety z gatunku tych mrocznych, ciążących gdzieś na dnie, wywołujących strach przed ich wydaniem ... lecz, te lekkie, jak mgiełka ... niedopowiedziane słowo ... słodkie tajemnice ...:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie życzę nikomu takiej "mrocznej kategorii", "słodkich" natomiast powinno być zdecydowanie więcej :) Pozdrawiam - M.

   Usuń
 3. Te zakopane szkiełka,ile to było la t temu:)) to były czasy wielkich tajemnic:)) A tajemnice ma każdy,i te wielkie i te małe:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkiełka ? uwielbiałam je robić ! Nazywaliśmy je "widoczkami". Te tajemnice były zdecydowanie najprzyjemniejsze ! Pozdrawiam - M.

   Usuń
 4. Oczywiście, że mam tajemnicę. Każdy ma jakąś :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasem o niektórych lepiej nie pamiętać...
  Miłego leniuchowania! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ... dzięki temu stają się prawdziwymi tajemnicami, nie do wyjawienia... Pozdrawiam - M.

   Usuń
 6. Chyba nie ma takiej osoby, która by nie miala:))) I dlatego ma to swój urok...
  Piekne zdjecia

  OdpowiedzUsuń
 7. Hm...chyba nie lubie miec tajemnic;)
  Milego "mienia czasu":)

  OdpowiedzUsuń
 8. Odpoczywaj, realizuj się robótkowo:) Każdy ma swoją tajemnice jak myślę ale...moje candy nią nie jest więc zapraszam:) Buziaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście to nie tajemnica ;) M.

   Usuń
 9. Tajemnice, sekrety ...ach nie wierze w mówienie o nich innym, bo predzej czy pozniej ujrza swiatło dzienne :) Mam za to swoje własne małe sekrety, bo kto ich nie ma :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście istnieje instytucja pod nazwą "prawdziwy przyjaciel", sęk w tym ,żeby go znaleźć ... Pozdrawiam -M.

   Usuń
 10. Hej, szkiełka z papierkami tzw. "aniołki" pamiętam bardzo dobrze. I sekrety z nimi związane też... Czy mam tajemnicę? Takiej poważniejszej to raczej nie, ale powierzoną od kogoś -MAM! Surowe drewno-pomalowane! Ty to masz głowę !!! Pomysł zabieram -jeśli można oczywiście :))))
  Pozdrowionka przesyłam-D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniołki ? na moim podwórku to były widoczki :) Jak zwał, tak zwał - zabawa była świetna ;) Ja też mam tajemnicę powierzoną , ważną i poważną - wiem ,ale nie powiem ! ;) A jeśli chodzi o surowe drewno, to jeden z lepszych patentów - malujesz, jak chcesz ( farba, bejca, lakier ) i pasuje jak ulał do reszty. Do tej pory zaopatrywałam się w ramki na Krupówkach, ale w tym roku chyba się nie wybierzemy do Zakopanego :/ Zabieraj, po to są pomysły, żeby się nimi dzielić :D Przytulasy - M.

   Usuń
 11. Wszystkie powyższe Dziewczyny mają swoje tajemnice albo sekrety...... wszyscy mają .... MAM I JA
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj :) Fakt, każdy ma jakiś sekret albo tajemnicę, dobrze jest, gdy ma się z kim pogadać na ten temat ;) Pozdrawiam M.

   Usuń
 12. A ja nie mam , nie mam :-) Zawsze wszystko szanownemu małżonowi wypaplam :-)) Także tajemnice i sekrety się mnie nie trzymają .. :-)
  Aleee .. miałam zakopane szkiełka , oj miałam :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to masz najlepszy układ : mąż + przyjaciel :) Szkiełka ? Gdyby mi wypadało, to miałabym je i teraz ... ;) Pozdrawiam - M.

   Usuń
 13. Cóż warta jest kobieta bez tajemnicy, ma je babcia( te duże), ma je wnusia ( te małe) , mam i ja (swoje i cudze) :)). Pozdrawiam. Małgosia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, kobieta bez tajemnicy, to nie kobieta ... ;) Pozdrawiam - M.

   Usuń
 14. Ja tak jak kolezanka powyzej :) Niby mam tajemnice ale jednak nie mam bo zawsze moj A. wie o wszystkim :)
  Pozdrawiam...
  M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to macie te tajemnice razem, we dwoje ;)

   Usuń
 15. Jest takie powiedzenie "Jeśli chcesz coś zachować w tajemnicy, nie mów tego nikomu." Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Od czwartku wieczora mam tajemnicę i milczę jak grób,bo obiecałam,choć nie ukrywam,że ciężko,jeśli każdego prawie dnia widzi się osobę przed którą trzeba buzię trzymać na kłódkę.Mam nadzieję,że ten stan szybko się skończy i nie będę musiała robić dobrą minę...
  Dziś miałam też leniuchować,bo wreszcie mam wolny dzień ale tak siedzę i zerkam w stronę okna,które jest mega brudne...Coś czuję,że nie wytrzymam i umyję...i tyle z tego lenistwa będzie ;P
  Ściskam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki, za Ciebie i za tajemnicę ;) ... a okna niech się myją same ... ;) Przytulasy - M.

   Usuń
 17. Uwielbiam tajemnice .... Najpierw zżera od środka ciekawość ale potem, niestety, emocje opadają i najczęściej o niej zapominam. Nie potrafię dla odmiany utrzymać tajemnicy przed mężem. Nawet zrobieniu mu niespodzianki graniczy z cudem.

  OdpowiedzUsuń
 18. Witaj :) Mimo wszystko dobry z Ciebie powiernik - po prostu zapominasz ( to najbezpieczniejsze rozwiązanie .... ;)) Pozdrawiam - M.

  OdpowiedzUsuń
 19. Trudno znaleźć kogoś kto zachowa Twoje tajemnice dla siebie. Trudno znaleźć prawdziwego przyjaciela. Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 20. Jakie tutaj u Ciebie przyjemne dla oka miejsce!
  Dużo światła i spokoju:)
  Tajemnice...u dorosłych czasem przetrwają, u dzieci... jak w wierszyku. Ja mam ich w sobie dużo.
  A grafiki Twoja profilowa i główny obrazek bloga, czyje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Grafiki ? nie jestem ich autorką, zostały "kupione" na specjalnej stronie udostępniającej takie rysunki :) Pozdrawiam - M.

   Usuń