czwartek, 28 listopada 2013

Oczekiwanie


  
Gdyby chcieć zdefiniować całe to przedświąteczne zamieszanie, nadać mu certyfikat ISO i przydzielić kod kreskowy - okazałoby się, że trzeba odrzucić wszelkie procedury i znane sposoby klasyfikacji .  Dlaczego ? Bo nie pasują. Nie przewidują marginesu na nieracjonalne zupełnie dzianie się zdarzeń


Bo jak wytłumaczyć to, że smażony na maśle karp i barszcz z uszkami podawane innego dnia, niż ten wigilijny, nie smakują wcale tak samo ? Skąd ta wewnętrzna gotowość do bycia dobrym ? Jak to się dzieje, że nagle odnajduje się uśmiech, który  dawno temu gdzieś się zawieruszył ?

 
 
Lubię ten niesamowity czas. Skrzypienie śniegu pod butami i zaczerwienione od zimna policzki. Pomalowane przez mróz szyby i zapach zielonego drzewka. Przedświąteczny rozgardiasz i mąkę rozsypaną przy rodzinnym lepieniu pierogów.
*****************
 
 Niedziele adwentu. Oczekiwanie na magię świąt, która kolejny raz sprawi, że każdy będzie miał szansę ocalić w sobie coś z dziecka. Już w najbliższą niedzielę rozpoczynamy  odliczanie.
  
Pozdrawiam - M.*****************

Mój adwentowy wianek - splątane korzenie i gałązki pobielone farbą. Świece, zawieszki z cyferkami oznaczającymi kolejną niedzielę adwentu. I bombki. Mleczne, błyszczące, zmrożone. Pod prąd.
 

poniedziałek, 11 listopada 2013

Pod niebem pełnym cudówOtulona ciepłym kocem przeglądam stosy gazet. Szukam inspiracji. Internet mruga porozumiewawczo zielonym oczkiem routera. Enya  w zimowo - świątecznym wydaniu
( ... na absolutnie rewelacyjnej płycie " And Winter Came...." -->KLIK! ) podsyca wyobraźnię i  jak wehikuł czasu   przenosi w odległą przeszłość. Do domu z dzieciństwa.
Myślę już o świętach. Planuję zakupy, czekam. Każdego dnia  pomysły na dekoracje stają się coraz bardziej precyzyjne. Bardzo lubię ten czas - przed. I choć mam wrażenie, że to "przed" z roku na rok zaczyna się coraz wcześniej, to nieodmiennie  - mimo upływu lat - odczuwam dreszczyk emocji
Tak, myślę już o świętach. Czekam  na magię zmian i wszelakich postanowień. Na spełnianie ich - pod świątecznym niebem pełnym cudów. 
 


Pozdrawiam - M.