wtorek, 30 lipca 2013

Lato mieszczucha


Lato mieszczucha to lato spędzane na trzecim piętrze. Z  doniczkami obsadzonymi roślinami jedno -  lub wieloletnimi. Z sąsiadem, który czasami bywa męczący. Upalne, brzęczące niesamowitą muzyką owadów za dnia.Od lat noszę w sobie marzenie o domu.  Z ogrodem, rzecz jasna.  I chociaż szanse na jego spełnienie są  praktycznie znikome  -  pielęgnuję w sobie tą myśl  bardzo starannie. Zaraziłam nią mojego M. , bo " jeżeli marzy tylko jeden człowiek, pozostanie to tylko marzeniem. Jeżeli zaś będziemy marzyć wszyscy razem,  będzie to już początek  nowej rzeczywistości" ( Helder Camara ).  Od pewnego czasu marzymy więc we dwoje. Może to będzie " początek nowej rzeczywistości " ?Za każdym razem, kiedy siadam w fotelu na moim balkonie, oczami wyobraźni przenoszę się do  wymarzonego ogrodu. Pielęgnuję w sobie ten obraz . I ogród też. Uśmiecham się , bo wiem, że  w moim wymarzonym ogrodzie  spotkam  M. W końcu marzymy razem.
Rojniki, pelargonie, bakopa. Różne odcienie bieli i zieleni. Mój  miejski ogródNa jawie. Na trzecim piętrze.


******************* 
Jutro ostatni dzień candy ! Niebawem ogłoszę zwycięzcę. Wybraną osobę proszę o szybki kontakt ze mną  i ... cierpliwość, bo w najbliższy poniedziałek wyjeżdżamy na podbój środkowej Dalmacji. Przede mną pakowanie, pakowanie, pakowanie ... Pisząc posta dotyczącego candy nawet nie przypuszczałam, że wybierzemy się na wakacje, tym bardziej, że w planach był remont ... Wykonanie tacy / segregatora będę musiała więc nieco przesunąć w czasie.


*******************

Pozdrawiam- M.


czwartek, 25 lipca 2013

Z nutką orientu


Latem najchętniej spędzam czas na balkonie. Układam w zasięgu ręki stosy gazet, książki. I motes z przydasiami, przepisami , różnymi pomysłami. Wertuję, przeglądam, doganiam zagubiony gdzieś czas. Odpoczywam : )


Co roku staram się przygotować coś nowego. Inaczej zaaranżować balkon . Czasami jest to inny dobór roślin ( choć od lat, niezmiennie, są to rośliny kwitnące na biało ... ), czasami nowy drobiazg na balkonowym stoliku.


W tym roku  - coś nowego, coś starego i ... coś zrobionego. Obok rojników, do których mam ogrrrromną słabość, na tacy ustawiłam pojemniki szklane  z "nutką orientu". W  środku zamknęłam białe świece, a na metalowym, arabeskowym wieczku zamocowałam zrobioną przez siebie zawieszkę.Co jeszcze z nowości ? Śliczne narzędzia kupione w sklepiku Małgosi - ReDecor.pl : )
 

 Pozdrawiam - M.

piątek, 19 lipca 2013

Komplet S.Boxes


Niezwykłe zestawienie cynkowanej stali i szkła. Mimo zastosowanych materiałów - lekkość. I  przejrzystość. I prostota formy gwarantująca bezbłędne wpisanie się w każdą stylistykę.
`
 

Szklane pudełka Agnieszki zna z pewnością każdy. Od chwili, kiedy po raz pierwszy je zobaczyłam, nie mogłam przestać o nich myśleć. Trudno opisać wrażenie, jakie te cudeńka robią "na żywo". Jedno wiem na pewno - są absolutnie doskonałe. I nie ma w tym odrobiny przesady.W nowym katalogu AgnethaHome pojawiły się pudełka w czarnym kolorze. Wyższe, z małym uszkiem ułatwiającym otwieranie. Tymczasem przede mną Komplet S.Boxes. Niezwykły, stalowo - szklany   świat Agnieszki.

Pozdrawiam - M.wtorek, 16 lipca 2013

Botanique Edition
Kiedy kupuję coś nowego do domu, rzadko myślę o konkretnym miejscu. A potem zaczynam wędrówkę po różnych kątach i zakamarkach. I próbuję. Przymierzam. Coś dostawię, coś przełożę. Ostatecznie okazuje się, że nowy nabytek bezbłędnie wpisuje się w klimat domu i wygląda tak, jakby był tu od zawsze.   Myślę wtedy - nowy ?  Nie, nasz. Domowy.


 Zupełnie tak samo było z lampką oliwną od Lene Bjerre. Kremowobiałe spękane szkliwo, brunatny brzeg. Do tego czarne, stylizowane litery i metalowy kapturek na knot zawieszony na krótkim łańcuszku.
Stoi na kamiennej tacy. Obok trzy części felietonów Umberto Eco , ulubione czasopisma i metalowy wygaszacz do świec.  Myślę sobie - nowa ? Nie, nasza. Domowa.

Pozdrawiam - M. 

PS - Witam serdecznie wszystkich nowych obserwatorów, podczytywaczy i odwiedzających incognito ; ) Cieszę się, że jesteście     : ) Przypominam o candy !  (  <--- klik )

sobota, 13 lipca 2013

Zapach lata
Jak pachnie lato ? Nie ma prostej odpowiedzi. To tak jak z definicją szczęścia. Dla każdego będzie ono czymś innym. A lato ? Czy ma jeden zapach ? kolor ? smak ?  Moje lato pachnie skoszoną trawą. Ma barwę soku z jagód wypływającego z gorących pierogów. Brzmi śpiewem kosa. Zachwyca koncertem świerszczy i miarową muzyką deszczu. Od kilku dni ma jeszcze barwę i zapach lawendy. Moje lato stoi teraz w emaliowanym dzbanie i cieszy wyraźnie wyczuwalnym zapachem.

  Pozdrawiam - M.PSPrzypominam o trwającym do końca lipca przecierkowo - postarzanym candy. Zapraszam : )

wtorek, 9 lipca 2013

Candy na powitanie lata Lato. Wakacje. A to oznacza więcej czasu na realizację swoich pasji. Dziś siadam do malowania kuchennych segregatorków na przepisy ( no ... czas najwyższy posprzątać trochę ). Dawno tego nie robiłam. Nie malowałam i nie przecierałam. A szkoda, bo uwielbiam ten moment, kiedy upaćkana farbą po łokcie zaczynam widzieć efekt końcowy. Zadowalający efekt. Może to dziwne, ale naprawdę lubię czuć pod palcami chropowate drewno i  szorstki papier ścierny. I zapach farby też lubię.  Mam wtedy poczucie, że robię  coś mojego i niepowtarzalnego. I właśnie coś takiego mojego, niepowtarzalnego, chciałabym komuś podarować. A więc ...

... ogłaszam   przecierkowo - postarzane   candy :)
Do wyboru  ( zgodnie z Waszymi sugestiami ) :
1 -  taca z aplikami ( pokazywałam taką już wielokrotnie )
2 -  segregator ( może być w wersji "biurowej" albo  wersji "kuchennej" ).
Na zdjęciach przykładowa taca i segregatorki, które zrobiłam dla siebie, natomiast wylosowana osoba otrzyma cukiereczka przygotowanego specjalnie dla niej. Dlatego też po ogłoszeniu wyników i ustaleniu szczegółów poproszę jeszcze o chwilkę cierpliwości - czas potrzebny na realizację ; )


Zasady :

1. Do zabawy zapraszam osoby prowadzące blogi.
2. Chęć udziału proszę potwierdzić w komentarzu pod postem i określić, co sprawiłoby Wam większą przyjemność - taca czy segregator.
3. Osoby biorące udział w zabawie proszę o umieszczenie na pasku bocznym swojego bloga podlinkowanego banera do candy  ( wersja druga, poprawiona ... )4. Będzie mi bardzo miło, jeśli osoba zgłaszająca się do zabawy zechce pozostać ze mną troszkę dłużej i dołączy do grona Obserwatorów.
5. Czas trwania zapisów  - do 31.07. 2013 r.

Zapraszam do zabawy i pozdrawiam - M.

sobota, 6 lipca 2013

Nareszcie wakacje !


Skończyłam.  Napisałam, zestawiłam i  policzyłam. Opracowałam. I oddałam : D I nie chcę słyszeć o pracy.


 Ostatni tydzień upłynął mi pod znakiem papierkowej roboty. Klikania w kalwiaturę, zmagania z tabelkami i niepokorną drukarką. Nawet nie miałam chwili, żeby wieczorami odetchnąć na balkonie i nacieszyć się ciszą. A nawet, jeśli jakimś cudem taka chwila się znalazła - zasypiałam natychmiast. Nawet na siedząco ... ; )


W kartonie pod parapetem zalegają drewniane segregatory. Czekają na wakacyjną wenę. Ale najpierw porządki. I balkon . A potem - candy, jak obiecałam : )
Pozdrawiam - M.