niedziela, 31 marca 2013

Radosnego Alleluja !


 
Świąteczny obiad już się gotuje. Niedługo nakryję stół. Składane sobie życzenia kolejny raz sprawią, że poczuję wzruszenie. Najcudowniejszy rodzinny czas. 

**********

Życzę Wszystkim wspaniałych, ciepłych, rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy oraz wiele radości i umiejętności dzielenia się nią z innymi . 

Radosnego Alleluja !


Pozdrawiam  już świątecznie  - M.

sobota, 30 marca 2013

Święta od kuchni


 Kobiece centrum dowodzenia ? Kuchnia ! Przed świętami dzieje się w niej naprawdę dużo. Tradycją bożonarodzeniową  w moim domu jest rodzinne lepienie pierogów z kapustą i grzybami. Śmiechu i zabawy jest sporo. Rozsypanej mąki jeszcze więcej ; ) W Wielki Piątek  dzieci malują farbami jajka do swoich koszyczków.Jutro zasiadamy do rodzinnego obiadu świątecznego . Dziś jeszcze troszkę pracy w kuchni, ale w końcu to święta. Od kuchni, bo tu mnie najwięcej ; ) Ale ja lubię to moje kobiece centrum dowodzenia  :)

Pozdrawiam cieplutko i przedświątecznie jeszcze - M.środa, 20 marca 2013

Szukam pomysłuKompletnie nie mam pomysłu. Na dekoracje, na stół, na menu.  Na święta też nie. Karteczki z propozycjami potraw i zakupami nawet nie zostaly jeszcze wyjęte z szuflady. Co tu dopiero mówić o ich zapisaniu .

 Na dodatek pogoda za oknem nie zachęca,  śnieg dezorientuje.Pozdrawiam - M.


niedziela, 17 marca 2013

Lampion


 
Czasami bywa tak, że napotykam coś, co mam wrażenie, czeka specjalnie na mnie. Tak było tym razem. Lampion. Stał na półce zasłonięty innymi przedmiotami. Jeden rzut oka i już wiedziałam, że muszę go mieć ! Wcale nie postarzany, nie przecierany i nie shabby chic. Kolonialny zresztą też  nie. Kupiłam.A teraz chodzę z nim po domu i przymierzam. Szukam powodu, żeby oderwać metki. I przekonuję samą siebie, że pasuje. Do mnie, do domu, do temperamentu. 


Pozdrawiam -  M.

czwartek, 14 marca 2013

... and the winner is ...


Pisząc posta dotyczącego rocznicowego candy nawet nie sądziłam, że zgłosi się tyle chętnych  ( 90 komentarzy potwierdzających przystąpienie do zabawy   to dla mnie naprawdę dużo ! ). Bardzo się cieszę, że aż tyle osób zechciało wziąć udział w moim pierwszym candy :) Najprzyjemniejsze jest to, że dzięki temu poznałam wiele fascynujących blogów i ich autorek. Starałam się zajrzeć do każdej z Was -   miałam okazję oglądać piękne zdjęcia, czytać wzruszajace historie i podziwiać Wasze prace.
 

 Dziś nareszcie mogę podać wyniki. Zatem ... biała postarzana półeczka od dziś należy do ... Ewy z bloga Marzeniami malowane. Gratuluję ! ( i proszę o kontakt ; ) Dziękuję Wam jeszcze raz za udział w candy i ... do sklikania !
 
Pozdrawiam - M.
 

niedziela, 10 marca 2013

Babskie sprawy


... czyli po prostu zakupy :D  Postawiłam na kolor czerwony. Energetyzujący i ciepły. Tymczasem  zima postanowiła mi zagrać na nosie i ... wszystko od nowa zasypać śniegiem : /  Przyznam szczerze , że nigdy jeszcze nie czułam się tak przygnębiona  i zmęczona zimą .  Dlatego postanowiłam wypróbować jeden z najstarszych i najskuteczniejszych babskich sposobów na spadek nastroju  - zakupy
**********
Dziś kończy się moje pierwsze urodzinowe candy. Wyniki podam najpóźniej do piątku, 15 marca ( bardzo Was proszę o wyrozumiałość, ale mam ostatnio naprawdę dużo pracy i rzadko kiedy mogę wygospodarować dla siebie troszkę czasu. Jeśli spojrzycie na daty pojawiających się postów, zauważycie, że są to najczęściej sobotnio - niedzielne wpisy ).

Pozdrawiam  - M.

sobota, 2 marca 2013

... myślę sobie, że - ta zima kiedyś musi minąć !
Czekam na wiosnę. Cierpliwie. Kiedy patrzę przez okno i słucham śpiewu ptaków mam wrażenie, że to już wkrótce .


Cieszę się, że spodobał się Wam mój pomysł na kuchenne segregatorki. Jeśli znajdę tylko odrobinę czasu, zabiorę się  do pracy :) 


 Pozdrawiam   - M.